Első körben inkább lebeszélünk róla, hogy önállóan vágj bele bármelyik nyílászáró beépítésébe vagy cseréjébe. Sokan azt hiszik, hogy ott a nyílás, be kell rakni az ablakot, ajtót, körbe PUR habozni és már készen is vagyunk.
Ha így gondolod, akkor óriási tévedésben vagy. De ha mégis szeretnéd megpróbálni, akkor lássuk, mit kell tenned.
- A nyílászárókat kizárólag előkészített falnyílásba szabad beépíteni. A nyílászáró tokja és a falnyílás közötti hézagnak oldalanként 10-13 milliméternek kell lennie.
- Annak függvényében, hogy milyen típusú nyílászárót vásárolsz, a kilincset, zárbetétet be kell szerelni még a beépítés megkezdése előtt.
- A beépítés megkezdése előtt a rámát le kell emelned a tokról.
- A tokot be kell helyezned a falnyílásba és ékekkel kell elvégezned a beállítást. A tok alsó része vízszintes legyen, az álló elemek függőlegesek és egyenlő arányban legyenek a falsíkoktól.
- Az ékek fixálása után a rámát vissza kell helyezned a tokra és nyitási-zárási próbát kell csinálnod. Amennyiben problémát észlelsz, a faékekkel tudod korrigálni.
- Ezt követően újra le kell venned a rámát, mert most következik a keret végleges rögzítése, a rögzítési módszer függvényében beépítő-vas és falba tiplizett csavar vagy tokon keresztül rögzített tipli és csavar, vagy pedig speciális tokrögzítő csavar használatával.
- Ezután következik a PUR habos rögzítés. Arra figyelj, hogy a tokot belülről ki kell támasztani, nehogy összenyomja a keretet a táguló PUR hab.
- A felesleges PUR habot csak a további szerelési munkák során vágd ki, mert a kitüremkedő PUR hab addig is védi a szerelvényt.
- Amikor visszateszed a rámát a tokra, akkor még a finomhangolásokat el tudod végezni.
- Amikor a vakolási munkákat végzed, akkor védd meg a nyílászáródat a szennyeződésektől!
Vélemény, hozzászólás?